Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nezapomeň na mě! - Pro Sáru Sedlářovou (Pasztorkovou), nejlepší kámošku na světě.

Nadechuju se. Stojím tady a stejně nemám co říct. Nakonec ze mě pomalu vylézá : „ Jmenuju se Štefka a jsem (Jsem? Pořád, nebo už "jsem byla" ?) nejlepší kamarádka Sáry. Se Sárou jsem se znala od 10 let, byly jsme taková dvojčata, že z nás mámy málem omdlívaly. Vlastně nás seznámily ony. Naše mámy. Ale máme jim za to taky poděkovat?

Se Sárou jsme dělaly všechno. Nakupovaly, chodily na akce, chodily pro jejího mladšího bráchu Erika, do knihovny a já jsem s ní šla dokonce i na chirurgii, když se jí na hlavu přisálo klíště.. no joo, když slečna lezla do vody a nakonec si pod krkem odnesla malého vetřelce . Nasmála jse se s ní, když se chtěla učit vařit a jako pro začátek jsme zkoušely volské oa. Ten pipín místo oleje nalil do pánvičky ocet...Taky si živě pamatuju, že jsem chtěla jít po škole k ní, ale ona sama ještě byla na obědě a já se na ni tak těšila, že jsem spadla a odřela si ruku o kanál. Měla jsem asi trochu vymknuté rameno,ale bylo mi to naprosto jedno. Kvůli Sáře jsem byla ochotná si vymknout i hlavu. Bohužel hlava mi málem upadla,když se stala ta hrozná záležitost...

Stalo se to, když jsem byla v ozdravovně a bylo mi smutno. Zrovna jsem si volala s máti, dyž jsem tam uslyšela Sáru a trvala jsem na tom, že si s ní chci pokecat. Byla taková divná.„Co je Sáro? Jsi nějaká zamlklá. Děje se něco?" zeptala jsem se jí.

„No..." začala zeširoka, „celkem ano. Já, teda my, teda jako já, mamka a Erik, se budeme stěhovat. Ale myslím, že daleko. " zadrmolila a dál nemluvila.Já taky ne. Minuty běžely a já jenom tiše brečela a nic neříkala, přestože máma byla zpátky u telefonu a domáhala se, co se děje, že nemluvím. Típla jsem to a utíkala do koupelny. Věděla jsem, kde má spolubydlící náhradní žiletky a věděla jsem, že dělám strašnou hovadinu, ale mě to bylo jedno. Hrozně jsem se třepala a chtěla tu břitvu i vyhodit, ale mé druhé já bylo silnější. Malinký řez mi odplavil všechno zlé a všechny starosti. Řízla jsem se tak, aby to nebylo vidět, ale štípalo mě to celý zbytek dne a plakala jsem, že prostě jsem nadosmrti ztratila tu nejvěrnější kamarádku, tu která mi byla vším, tu, kterou jsem měla radši než vlastní mámu.. tu, která mi byla pořád oporou. A teď už není. teď už po ní zůstaly jenom vzpomínky, ketré hrozně bolí, i po nekonečných dvou letech trápení. A pak přišla druhá vlna.

 

 

LÉTO 2009

Na ten nezapomenutelný víkend jsem se těšila jak malý Jarin. Volaly jsme si, konečně jsme se mohly vidět, ale něco mě strašně hryzalo. Jeden víkend? Já chci víc! Byla jsem jako pětiletá holčička, co místo obyčejné panenky chtěla Barbie a Kena. 

Tehdy jsem měla na útratu dvě stovky a cesta tam a zpátky mě stála jenom 50,- . Těšila jsem se, jak Sáru někam pozvu, že nám bude hej a budeme si kecat až do noci, jako to bylo předtím. Nemohla jsem ji poznat. Dlouhé blond vlasy a ten její milý obličej mi vrátil radost do života a když jsme se uviděly, ani dvacet by nás neotrhlo od sebe. Byla jsem ta nejšťastnější holka na světě. Měla jsem chuť si někam  vyjít na nějakou velkou skálu a zařvat: „JSEM HAPPY!!!!" , aby lidi věděli, jak moc mi Sárinka scházela. 

Víkend začal úžasně. Ještě ten den jsme zašly do čajovny "U půlměsíce" a bylo to tam parádní. A přestože teď pláču, protože ty vzpomínky bolí ještě víc než předtím, protože to byly nejkrásnější dva dny mého života, chci to zas udělat. Ale ne. Přemýšlím a skládám tuhle webovku vzpomínek o pár let zpět. 

Vešly jsme do čajovny a já s chutí nasála ten pach čaje, vodnic a vůně z kuchyně. Sára prsty pozdravila číšnika a šly jsme do koutku. Pamatuju si, že to tam byl samý polštář, malilinký stoleček a myslím že i nějaká polička, hlavně že ten koutek byl na vysokém schodě. Takže při mé smůle jsem pokaždé buď spadla, nebo ho neviděla. Sára se smála a já se smála taky. Tehdy jsme byly šíleníé, že se vidíme. Daly jsme si každá hrneček karamelky a jakousi kši, která byla moc dobrá, ale strašně hustá, takže se do mě nevešla celá. Jako zákusek jsem objednala banánové chipsy, což byly jednoduché sušené banány,ale co, bylo mi to jedno. Protože jsem se Sárou ležela na těch hromadách polštářů, civěly jsme do nízkého stropu, držely se za ruce a přemýšlely o našem přátelství. 

Pak jsme hrály hry a já si pamatuju, že ani jednu jsme nedohrály do konce. Výsledek účtu byl asi stovka. No proboha  .

 

Když jsme odcházely zpátky k ní, začala jsem se cítit divně. A přidalo se mi, když mi Sára řekla, že se dneska seznámím s její kámoškou Verčou. Bylo vidět, že mě sjíždí očima jako kus hadru, ale nedala jsem na sobě nic znát.. Cítila jsem, že prostě ta Verča se ke mě chová povýšeně a jenom si ufrkla, když mi Erik dal karatistický kopanec do krku - i když se přemáhala, abych viděla, že si dělá starosti. Když odešla, vydechla jsem úlevou. Konečně byla pryč.

Se Sárou jsem se tak dlouho neviděla a přesto jsem měla pocit, že jsme zase u nich doma, ve Vsetíně na Staré cestě. Rozložení pokoje bylo stejné, okna byly stejné - jenom si najít bus a jet zase domů.  Jenomže teď jsem byla kilometry od domova a dělala jsem si straosti - přitom vůbec nebylo proč. Kdy jsme se se Sárou naposledy pohádaly? Bude to nějaký ten pátek. Vlastně.. myslím, že o hádky se ani jednat nemohlo, nebyly důvody. 

Celou noc jsme si povídaly, objímaly se a radovaly, že jsme zase spolu. Nechtěla jsem v sobotu odjíždět! Věděla jsem, že se zase dlouho neuvidíme. Jistěže jsem měla pravdu. A posral to jeden blbý status na Facebooku.....

Proč, proč proč?! 

„Dneska mi nic nemuže zkazit náladu.. :) :DDDDDD" - největší píčovina na světě!!! 

Pak jsi mi psala, Sári.. Proč jsi mi psala ty hnusné věci? x'(

Dlouho jsem tě měla v bloku. Po půlroce jsem si tě vytáhla a napsala ti přání k narozeninám. Nečekala jsem, že by ses ozvala. Ale za dva dny tu byla odpověď. 

Poslala jsem ti žádost. Přijmula jsi ji až později. Čekám na osmnáctiny. Dodělám střední a najdu tě. Víš, kam chci jít na školu po základce. Ty víš, jaké jsou mé sny. Jenom ty mě znáš tak, jak neznám ani sama sebe.....

Ale hodně věcí se změnilo =((( NIkdy jsem nezapomněla na tebe, na RR, na ten víkend, na to přespávání, na ty naše střelené akce, na to jak jsi hodila hubu do kamení na Sychrově, když jsi se pokoušela lézt po lanech, na to, jak jsi mi ukázala, že mám jít dál, že život nekončí... Ale ty jši můj život :-* ♥♥♥♥♥♥ MLJ Sáro :-* Ale jako nejlepší kámošku, víme své! :DDDDD

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Momentous Blood Urging - Hypertension

(Aequacecep, 8. 10. 2018 9:17)

Compression est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre moelle bat, il pompe le sang par vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/achat-tadalafil-10mg/

Blood pressure: What is normal

(ATafeedgemia, 30. 7. 2018 13:11)

Compression est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre moelle bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/prix-du-cialis-5mg-en-pharmacie/

How To Prevent Prostate Problems And Diseases?

(Albertgreni, 7. 6. 2018 19:17)

The prostate gland is an essential portion of a male's the reproductive system. It secretes fluids that assist the transportation and activation of sperm. The prostate gland is located just before the rectum, below the bladder and all around the urethra. When there is prostate problem, it is almost always very uncomfortable and inconvenient for that patient as his urinary strategy is directly affected.

The common prostate health problems are prostate infection, enlarged prostate and prostate type of cancer.Prostate infection, also referred to as prostatitis, is regarded as the common prostate-related overuse injury in men younger than 55 yrs . old. Infections with the prostate gland are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis may be the least common of types of prostate infection. It is brought on by bacteria located in the large intestines or urinary tract. Patients may feel fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by utilizing antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to relieve the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is really a condition connected with a particular defect within the gland as well as the persistence presence of bacteria within the urinary tract. It can be caused by trauma to the urinary tract or by infections received from other areas in the body. A patient may go through testicular pain, back pains and urination problems. Although it is uncommon, it is usually treated by removal in the prostate defect followed by the utilization antibiotics and NSAIDs to help remedy the inflammation.

Non-bacterial prostatitis makes up about approximately 90% coming from all prostatitis cases; however, researchers have not to create the causes of these conditions. Some researchers believe chronic non-bacterial prostatitis occur as a consequence of unknown infectious agents while other believe that intensive exercise and lifting could cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, an effective meals are important. These are some from the actions and also hardwearing . prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is important for overall health and it'll also maintain the urinary track clean.

2. Some studies declare that several ejaculations a week will prevent cancer of prostate.

3. Eat steak moderately. It has been shown that consuming greater than four meals of beef weekly will raise the chance of prostate diseases and cancer.

4. Maintain an effective diet with cereals, vegetable and fruits to ensure sufficient intake of nutrients needed for prostate health.

The most important measure to consider to make certain a normal prostate would be to select regular prostate health screening. If you are forty years and above, you must choose prostate examination at least one time 12 months.